D37S24B6GV00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 433
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D37S24B6GV00LF
DigiKey Part Number
D37S24B6GV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D37S24B6GV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
D37S24B6GV00LF Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C