D37S24A4GX00LF
D37S24A4GX00LF
D37S24A4GX00LF
DigiKey Part Number
609-5566-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D37S24A4GX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
D37S24A4GX00LF Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C