20021321-00030T4LF
20021321-00030T4LF
20021321-00030T4LF
DigiKey Part Number
609-3776-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021321-00030T4LF
Description
CONN RCPT 30POS 0.05 GOLD SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
20021321-00030T4LF Models
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Packaging
Tube
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Style
Board to Board
Contact Finish - Post
Tin
Number of Positions
Applications
General Purpose, Industrial, Telecommunications
2
Contact Material
Phosphor Bronze
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)