20021321-00010C4LF
20021321-00010C4LF
20021321-00010C4LF
DigiKey Part Number
609-3706-2-ND - Tape & Reel (TR)
609-3706-1-ND - Cut Tape (CT)
609-3706-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20021321-00010C4LF
Description
CONN RCPT 10POS 0.05 GOLD SMD
Detailed Description
10 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
20021321-00010C4LF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Style
Board to Board
Number of Positions
Features
Pick and Place
Number of Positions Loaded
All
Applications
General Purpose, Industrial, Telecommunications
Pitch - Mating
Insulation Material
Plastic
Row Spacing - Mating
0.050" (1.27mm)