10127815-24LF
DigiKey Part Number
609-4837-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127815-24LF
Description
CONN RCPT HSG 24POS 4.20MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
EDA/CAD Models
10127815-24LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Fastening Type
Latch Lock
Color
Natural
Connector Type
Features
Glow Wire Compliant
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)