10073599-020LF
10073599-020LF
10073599-020LF
DigiKey Part Number
609-3102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10073599-020LF
Description
CONN RCPT HSG 20POS 2.00MM
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
10073599-020LF Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Pitch
0.079" (2.00mm)