L77HDBH44SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDBH44SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77HDBH44SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDBH44SOL2RM8
Description
CONN D-SUB HD RCPT 44P VERT SLDR
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDBH44SOL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C