Image for L77DFB25SOL2 is not available
L77DFB25SOL2
DigiKey Part Number
L77DFB25SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFB25SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77DFB25SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C