L77DFA15SU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 633
Datasheet
Similar
Assmann WSW Components
In Stock: 615
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 966
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
In Stock: 0
Image for L77DFA15SU is not available
L77DFA15SU
DigiKey Part Number
L77DFA15SU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFA15SU
Description
CONN D-SUB RCPT 15P PNL MNT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C