L77DC37SVF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 15
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Image for L77DC37SVF is not available
L77DC37SVF
DigiKey Part Number
L77DC37SVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DC37SVF
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C