L77DB25SF179
L77DB25SF179
L77DB25SF179
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DB25SF179
DigiKey Part Number
L77DB25SF179-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25SF179
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77DB25SF179 Models
Category
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C