L717SDA15PVFC309
L717SDA15PVFC309
L717SDA15PVFC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDA15PVFC309
DigiKey Part Number
L717SDA15PVFC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDA15PVFC309
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717SDA15PVFC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C