L717HDCH62POL2RM5 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Datasheet
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDCH62POL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDCH62POL2RM5
DigiKey Part Number
L717HDCH62POL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDCH62POL2RM5
Description
CONN D-SUB HD PLUG 62P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDCH62POL2RM5 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C