L717DFDG50PAM4 is available for purchase but is not normally stocked.
NorComp Inc.
In Stock: 249
NorComp Inc.
In Stock: 37
Datasheet
Image for L717DFDG50PAM4 is not available
L717DFDG50PAM4
DigiKey Part Number
L717DFDG50PAM4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFDG50PAM4
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717DFDG50PAM4 Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C