L717DB25PT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 4
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 29
EDAC Inc.
In Stock: 0
EDAC Inc.
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
Image for L717DB25PT is not available
L717DB25PT
DigiKey Part Number
L717DB25PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DB25PT
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C