L717DAF15P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 164
Datasheet
Image for L717DAF15P is not available
L717DAF15P
DigiKey Part Number
L717DAF15P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DAF15P
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C