Image for L717DA15PVF is not available
L717DA15PVF
DigiKey Part Number
L717DA15PVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DA15PVF
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C