L17DCFRB37S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 83
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 5
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L17DCFRB37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DCFRB37S
DigiKey Part Number
L17DCFRB37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DCFRB37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DCFRB37S Models
Category
Shell Material, Finish
Plastic
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C