L17DBFRDA25SC309
L17DBFRDA25SC309
L17DBFRDA25SC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DBFRDA25SC309
DigiKey Part Number
L17DBFRDA25SC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DBFRDA25SC309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L17DBFRDA25SC309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C