MDT420M02003 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MDT420M02003 |
Description | M.2 R/A M KEY 4.20H |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 67 Position Female Connector M.2 (NGFF) Mini Card Gold 0.020" (0.50mm) Black |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MDT420M02003 Models |
Category | Read Out Dual |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Features Board Guide, Keyed M |
Series | Mounting Type Surface Mount, Right Angle |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Termination Solder |
Part Status Active | Contact Material Copper Alloy |
Card Type M.2 (NGFF) Mini Card | Contact Finish Gold |
Gender Female | Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm) |
Number of Positions/Bay/Row 29; 5R1, 29; 4R2 | Color Black |
Number of Positions 67 | Operating Temperature -40°C ~ 80°C |
Number of Rows 2 | Material - Insulation Liquid Crystal Polymer (LCP) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Termination Rows 2 |