10127815-14LF
DigiKey Part Number
609-10127815-14LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10127815-14LF
Description
CONN RCPT HSG 14POS 4.20MM
Detailed Description
14 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
EDA/CAD Models
10127815-14LF Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.165" (4.20mm)
Fastening Type
Latch Lock
Color
Natural
Connector Type
Features
Glow Wire Compliant
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.165" (4.20mm)