L77TSAH15SOL2RM8 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 968
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 485
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 202
In Stock: 68
In Stock: 70
In Stock: 0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 167
In Stock: 720
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSAH15SOL2RM8
L77TSAH15SOL2RM8
L77TSAH15SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSAH15SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77TSAH15SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSAH15SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSAH15SOL2RM8 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C