L777SDC37PVF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 2.015
Datasheet
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L777SDC37PVF
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777SDC37PVF
DigiKey Part Number
L777SDC37PVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777SDC37PVF
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L777SDC37PVF Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C