L777SDB25P1ACH4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CONEC
In Stock: 352
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L777SDB25P1ACH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777SDB25P1ACH4R
DigiKey Part Number
L777SDB25P1ACH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777SDB25P1ACH4R
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L777SDB25P1ACH4R Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C