L717HDA26PD1CH3F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 44
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDA26PD1CH3F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDA26PD1CH3F
DigiKey Part Number
L717HDA26PD1CH3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDA26PD1CH3F
Description
CONN D-SUB HD PLG 26POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDA26PD1CH3F Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Board Lock, Grounding Indents, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Color
Black
Mounting Type
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C