L717DFBH25PVRM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 29
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717DFBH25PVRM8 is not available
L717DFBH25PVRM8
DigiKey Part Number
L717DFBH25PVRM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFBH25PVRM8
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717DFBH25PVRM8 Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C