L17DAFRA15S
L17DAFRA15S
L17DAFRA15S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DAFRA15S
DigiKey Part Number
L17DAFRA15S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DAFRA15S
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS IDC
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L17DAFRA15S Models
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Mounting Type
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C