L177TSAH15SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 93
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 228
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 510
In Stock: 202
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177TSAH15SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177TSAH15SOL2
DigiKey Part Number
L177TSAH15SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177TSAH15SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177TSAH15SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
600V
Number of Positions
Contact Form
Stamped
Number of Rows
2
Contact Material
Copper Alloy
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C