L177SDBH25S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDBH25S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDBH25S
DigiKey Part Number
L177SDBH25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDBH25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L177SDBH25S Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Mounting Type
Wire Gauge
20 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C