ASR-SMA240D2ZN-K
DigiKey Part Number
2040-ASR-SMA240D2ZN-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SMA240D2ZN-K
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
5VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
2 A
Packaging
Box
Termination Style
Screw Terminal
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C