ACS37220LEZATR-150B3
DigiKey Part Number
620-ACS37220LEZATR-150B3TR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS37220LEZATR-150B3CT-ND - Cut Tape (CT)
620-ACS37220LEZATR-150B3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACS37220LEZATR-150B3
Description
CURRENT SENSOR HE 100A 7-QFN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect Bidirectional 7-PowerLQFN
Category
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Mfr
Response Time
4µs
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15.5mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
For Measuring
DC
Grade
Automotive
Sensor Type
Qualification
AEC-Q100
Current - Sensing
Polarization
Bidirectional
Number of Channels
1
Mounting Type
Output
Analog Voltage
Package / Case
7-PowerLQFN
Sensitivity
8.8mV/A
Supplier Device Package
7-QFN (4x4)
Frequency
DC ~ 150kHz