ATS015015006-SF-4E
DigiKey Part Number
684-ATS015015006-SF-4E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS015015006-SF-4E
Description
HEATSINK 15X15X6MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS015015006-SF-4E Models
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
0.591" (15.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.590" (15.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.236" (6.00mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
31.89°C/W @ 200 LFM