ATXAIG-13-A-40.000MHZ-E05-T3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATXAIG-13-A-40.000MHZ-E05-T3 |
Description | XTAL OSC TCXO 40MHZ CLPSN 3.0V |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±500ppb |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 2.5mA |
Frequency | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Output Clipped Sine Wave | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Voltage - Supply 3V |