ASTMTXK-32.768KHZ-LY-T10 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
SiTime
In Stock: 20.335
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
Abracon Tiny But Mighty
ASTMTXK-32.768KHZ-LY-T10
DigiKey Part Number
ASTMTXK-32.768KHZ-LY-T10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASTMTXK-32.768KHZ-LY-T10
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASTMTXK-32.768KHZ-LY-T10 Models
Category
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.52µA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)