AST3TQ-T-25.000MHZ-28
DigiKey Part Number
535-12700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AST3TQ-T-25.000MHZ-28
Description
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AST3TQ-T-25.000MHZ-28 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)