ASAAIG-16.000MHZ-C-S-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASAAIG-16.000MHZ-C-S-T |
Description | OSC XO 16.000MHZ 3.3V CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASAAIG-16.000MHZ-C-S-T Models |
Category | Frequency Stability ±50ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Current - Supply (Max) 5mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 10µA |
Voltage - Supply 3.3V |