ABM8AAIG-12.000MHZ-V2R-T3
DigiKey Part Number
535-ABM8AAIG-12.000MHZ-V2R-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM8AAIG-12.000MHZ-V2R-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM8AAIG-12.000MHZ-V2R-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8AAIG-12.000MHZ-V2R-T3
Description
CRYSTAL 12.000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
8pF