ABM10W-38.4000MHZ-7-B1U-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 4.805
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 6.916
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
38.4 MHz ±10ppm Crystal 7pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM10W-38.4000MHZ-7-B1U-T3
DigiKey Part Number
535-13783-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-38.4000MHZ-7-B1U-T3
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM10W-38.4000MHZ-7-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)