TLI4970D050T4XUMA1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Infineon Technologies
In Stock: 2.352
Datasheet
Current Sensor 50A 1 Channel Hall Effect, Differential Bidirectional 8-PowerTDFN
TLI4970D050T4XUMA1
DigiKey Part Number
TLI4970D050T4XUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLI4970D050T4XUMA1
Description
CURRENT SEN HE/DIFF 50A PG-TISON
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TLI4970D050T4XUMA1 Models
Category
Voltage - Supply
3.1V ~ 3.5V
Mfr
Response Time
57µs
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
For Measuring
AC/DC
Grade
Automotive
Sensor Type
Qualification
AEC-Q100
Current - Sensing
Polarization
Bidirectional
Number of Channels
1
Mounting Type
Output
SPI
Package / Case
8-PowerTDFN
Frequency
DC ~ 18kHz
Supplier Device Package
PG-TISON-8-1
Linearity
±1.6%
Base Product Number
Accuracy
±0.05%