STM32WL5MOC Multiprotocol LPWAN Dual-Core Module
STMicroelectronics' long-range wireless module embeds a powerful LPWAN-compliant radio solution
- Dual-core Arm® Cortex®-M0 and Arm Cortex-M4 CPU
- ART Accelerator with a speed of up to 48 MHz
- 256 Kbyte Flash memory
- 64 Kbyte SRAM with sub-GHz radio transceiver
- Embedded 32 MHz radio TCXO and 32 kHz RTC crystals
- STSAFE-A110 footprint
- Metal shield coating
- Frequencies from 864 MHz to 928 MHz